Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
  • Witamy na witrynie Szkoły Podstawowej im. Władysława Sikorskiego w Rakołupach

  • Witamy na witrynie Szkoły Podstawowej im. Władysława Sikorskiego w Rakołupach

  • Witamy na witrynie Szkoły Podstawowej im. Władysława Sikorskiego w Rakołupach

  • Witamy na witrynie Szkoły Podstawowej im. Władysława Sikorskiego w Rakołupach

30 września wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną, którą rozpoczęliśmy od farmy wiatrowej zlokalizowanej na terenie naszej gminy. Zostaliśmy zapoznani z budową i eksploatacją turbin wiatrowych. Następnie zwiedziliśmy siedzibę chełmskiej redakcji Gazety Super Tydzień Chełmski oraz redakcję Radia Bon Ton. Zapoznaliśmy się z tajnikami redagowania gazety i audycji radiowych oraz mieliśmy możliwość przyjrzenia się "od kuchni" pracy dziennikarzy i radiowców. Ponadto z wielką uwagą wysłuchaliśmy informacji o tym jak zbierać materiały i pisać newsy. Mogliśmy również zwiedzić wyposażone w profesjonalny sprzęt studio nagrań, dowiedzieć się jak powstają audycje, a nawet spróbować swoich sił z mikrofonem – pozdrawialiśmy słuchaczy Radia Bon Ton i naszą szkołę. Po pełnej wrażeń wizycie w obydwu redakcjach i po obiedzie w restauracji Macdonald s, przyszedł czas na powrót do szkoły. Organizatorzy wycieczki: p. Barbara Szałacka, p. Tomasz Wielopolski i p. Przemysław Rogalski.

 

DSC00100

 

 

 

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech